Whatamoda – En Kutsal Giysiniz “Gelinliğiniz”

Dünya Evine Girecek Olan Bayanlara Modacı “Aysun Sayan” ‘dan Sır Gibi Notlar…

 

Öncelikle gelinlik seçiminde kişinin kendi vücut şeklini iyi bilmesi gerekir, ayrıca işinin ehli bir modacının da yönlendirmelerinden kendinizi asla sakınmayınız. Sizin için hummalı bir çalışma sonucu seçtiğimiz gelinlik modellerinden bazılarını sizlerle paylaşıyoruz, umarım bu mutlu gününüzde size yardımcı olabiliriz…

2014 yılıgelinlik modellerinde “Dantel ve straz taşlar” ağırlıkta olup bunun yanında “Duvak ve Taçlar ” da bu özel giysilerin olmazsa olmazları arasındalar. Bunun yanında gelinliğinizi seçerken düğünün yapılacağı yeri de göz önünde bulundurulması da çok önemli nüanslar arasında. Simdi vücut şekillerinize göre gelinlik tercihlerinize yardımcı olalım;

“Uzun Boylu ve Zayıf bir bayanın” tercih edebileceği gelinlik modellerinin en belirgin özellikleri arasında “kat kat volanlı etekler” ön plan çıkıyor. Ayrıca “drape, dantel yada taşlarla” süslenmiş gelinliklerde tercihleriniz arasında yerini alabilir.

“Kısa boylu bir bayan iseniz;” yaka ve omuzlarınızda kullanılan dantel işlemeler ile hafif kabarık gelinlikler, uzun topuklar ve uzun duvaklar ile boyunuzu uzun gösterebilirsiniz.

“Balık etli bayanlarında dikkat etmeleri gereken en önemli detay” çok kabarık modellerden kaçınmaya özen göstermektir. Bunun yanında ise dökümlü kumaşları tercih etmeleri onları daha şık gösterecektir. Ayrıca göğüs bedenleri küçük olan bayanlarında kesimli ve drapeli modeller tercih etmeleri onları çok daha ön plana çıkaracaktır.

Bütün gelinler güzeldir. Ancak biraz yardım daha güzel olabilirsiniz.

“Unutmayın ki bu sizin en güzel gününüz. Siz dahil her şey kusursuz olmalı…”

Soru, öneri ve tüm merak ettikleriniz için “aysunsayan.moda@gmail.com” adresinden bize ulaşabilirsiniz…

AYSUN SAYAN’dan tüm “WHATAMODA” takipçilerine “ARMAĞANDIR…”

 

Be first to comment