Whatamoda – Deniz Gözlü Güzel “Demet EVGAR”

Televizyon ve sinema dünyasının “Deniz Gözlü Güzeli” hakkında bilmedikleriniz…

Manisa’da doğdu. Oyunculuğa 17 yaşındayken, Manisa’daki amatör bir topluluk olan Afsem Tiyatrosu’nda başladı. Sahneye ilk kez Ray Cooney‘nin “Kaç Baba Kaç” oyunuyla çıktı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü‘nü bitirdi. Konservatuvar eğitimi sırasında arkadaşlarıyla “Tiyatro Kılçık” adında bir topluluk kurdu. Bu toplulukta oyuncu ve oyun yazarı olarak çalıştı. Kenter Tiyatrosu’nda ‘Aşk Çemberi’ adlı oyunda ve “Tiyatro Kılçık”ta “Takanlar ve Takılanlar” ve “Ayşegül Hindistan’da” adlı oyunlarda rol aldı.

“Aslı ile Kerem”, “Bütün Çocuklarım” ve “Emret Komutanım” adlı televizyon dizilerinin yanı sıra “Banyo”, “Beyza’nın Kadınları” isimli sinema filmlerinde oynadı. 2007’de, Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelenen “Rock Müzikalleri’nde” rol aldı. 2009’da Mahsun Kırmızıgül‘ ün Güneşi Gördüm filminde “Havar” karakterini canlandırdı. 2010 yılında ise “Yahşi Batı” filminde ‘Cem Yılmaz’ ve ‘Ozan Güven’ ile baş rolleri paylaşmıştır. Hemen ardından”Vay Arkadaş” filminde  ‘Mete Horozoğlu’, ‘Ali Atay’ ve ‘Fırat Tanış’ ile birlikte oynamıştır.

İlk olarak Türkmax’te yayınlanmakta olan, ardından Star TV’ye geçen “1 Erkek 1 Kadın” adlı televizyon dizisinde “Zeynep Yıldırım” karakterini canlandırmaktadır.

Be first to comment