Nilufer Reynolds – Londradan Selam

Nilufer Reynolds - Londradan Selam

Londra ‘dan selam :) Whatamoda‘ya Londra ‘dan taze moda haberleriyle merhaba demenin mutluluğuyla oturdum kağıt ve kalemin başına. Dilerim sizde Londra moda blogumu keyifli ve eğlenceli bulacaksınız.İngiltere ‘nin bu muazzam kentinde sonsuz bir renk, bitmek bilmeyen bir enerji ve inanılmaz bir ilham kaynağı var.

İlk yazıma 1970 ‘lerde Punk Rock un ortaya çıkmasında hayati bir rol oynayan ünlü İngiliz modacı Vivienne Westwood ile başlamak istiyorum. Tersi anlamsız ve yanlış olurdu!!!! Nede olsa İngiliz modacı yirminci yüzyılın en tanınmış ve etkili tasarımcılarından biri.

 

Londra’nin ünlü Regent caddesini kesen ufak bir sokak Conduit sokağı , ama bu sokakta trend kafeler, ünlü markaların butikleri var. bu cadde de yürürken muhteşem Vivienne Westwood erkek vitrinini görür görmez takıldım ve ilk bölüm yazım kafamda oluştu o an , sizin için bir kaç kare aldım makinemle. Modacının en klasik ve göze çarpan stili kareli kumaşlar Londra sokak modasının tamamıyla ilham kaynağı olmuş. Londra da İngiliz centilmenleri bunu kendilerine çok güzel uyarlıyorlar. Buradan buram buram stil kokan bu kişilikler; baş döndürüp arkasından tekrar baktıran nitelikten. Baylar genelde kareli giyilen bir parçayı klasik 4 düğme ceketle yada daha rahat twit ceketle ve atkıyla tamamlıyorlar. Her ne olursa olsun iyi kalite şık mokasen ayakkabı hep ortak bir seçim gibi. Ne demiş ler ; kıyafetin ne olursa olsun ayakkabın şık olsun :) anahtar bu.

Her hangi bir kıyafeti iyi seçilmiş ayakkabı, çanta, atkı, gözlük gibi aksesuarlarla her seferinde bam başka bir görünüme dönüştürmek mümkün. Özellikle bu resimdeki tarz benim favorim.

Nilufer Reynolds - Londradan Selam 1

Klasik görünmekle birlikte hem rahat hem de çok efor sarf etmeden bir araya getirilmiş havası veriyor.

Hadi baylar 2014-2015 kışına girerken kendinizi karelendirin, cesur olmanin tam zamanı, bu moda akımını kısmen takip etmek istiyorsanız neden klasik ceket yerine deri montla tamamlamıyorsunuz?

Klasik gorunmekle birlikte hem rahat hemde cok efort sarfetmeden bir araya getirilmis havasi veriyor.   Hadi baylar 2014-2015 kisina girerken  kendinizi karelendirin, cesur olmanin tam zamani, bu moda akimini kismen takip etmek istiyorsaniz neden klasik ceket yerine deri montla tamamlamiyorsunuz

Nilufer Reynolds - Londradan Selam 3

Ne kadar cool!!!! Hadi deneyin pişman olmazsınız.  Unutmayın çanta ve ayakkabı ya dikkat.  Bu bayanlar içinde geçerli.

Nilufer Reynolds - Londradan Selam 5

Nilufer Reynolds - Londradan Selam 5

Bol bol kareli günlere, bizi takibe devam, yakında Londra’dan daha fazla sokak modası, tio vereyim mi?
Ünlü aktris Julia Roberts ve aktör Hugh Grant’in rol aldıkları bir film var burada Londra’da çekilmiş, tahmin ettiniz mi?……. Hadi akılları zorlayın…. Evet doğru tahmin :) Notting Hill filminin çekildiği Notting Hill semtinden görüntülerle buluşmak üzere, çok tatlı kalın :)

Yoruma Kapalı!.