Moda Dünyasının Kanye Westi Ciddiye Almasının 5 Nedeni

1. Kanye West, gezegendeki en güçlü markalarından biri.
Hemen hemen her şeyi Kanye West‘in dokunuşlarıyla satıyor. Air Yeezy gibi sınırlı sayıda spor ayakkabı ya da kot pantolon ve hoodies A.P.C. için en az bir koleksiyonu olup yaptığı işbirliği ile A.P.C.’ın web sitesi üzerinden online satıldı ve site neredeyse çöktü. Versace x H & M varsity ceketi 2011 yılında giydi ve hala yüksek bir fiyat üzerinden satılıyor.Eğer onun yüzünden değilse, o zaman neden satıcılar onu kullanmak istiyor?

2. O Hip-Hop dünyasında bir etkiket
Kanye West müzik sahnesine patladığında, bol kot pantolon, pastel renkli polo gömlekleri, sık görülen ve Louis Vuitton çantaları ile ayrı bir dünya yarattı. Def Jam’in 2004 YouTube klibinde bir şiir okuyan “Chicago” ve Star Wars tişörtü giyen ve neredeyse aşşağı düşecek olan kemer tokası ile…

Kanye West, hip-hop ve Moda ile birlikte tamda birbirlerine karşılıklı olarak farkında olmadan bir akım getirdi.

3. Siyahi tasarımcılar arasında en doğrusu
Willi Smith, Patrick Kelly, Stephen Burrows, Tracy Reese ve Patrick Robinson, Kanye West‘in dediği gibi büyük siyah tasarımcılar bol olmuştur.

Şu anda moda, pistin sonunda siyah bir adam yok. Şu anda daha fazla tanınan siyah Avrupa tasarımcıları Amerikan olanlardan daha fazla. İngiliz tasarımcı Ozwald Boateng Savile Row üzerinde mağaza bir amiral gemisi ve 2004-2007 süre Fransız tasarımcı Givenchy’nın erkek giyim Yaratıcı Direktörü olarak görev Balmain, yaratıcı yönetmen Olivier Rousteing olduğunu. Casely-Hayford ve AGI & Sam gibi kült.

Yani, Amerikan moda endüstrisi içinde çeşitlilik ciddi ilerleme olduğunu söyledi. Tracy Reese elbiseler Michelle Obama üzerinde defalarca sona ve Dao-Yi Chow ve devlet okulu Maxwell Osborne Swarovski erkek giyim Tasarımcısı yılın bu yıl gittim, ama hala bol iyileştirilmesi için oda. Kanye West Virgil Abloh’ın Borcam vizyon ve Shayne Oliver’ın Hood tarafından Kimmel havada dışarı bağırdı, o sadece isimlerini hane için her yere yayın, moda bir değişikliği hakkında konuşuyordu. Borcam vizyon ve Hood hava yoluyla başladı Internet üzerinde Süper niş marka olarak (ve birçok bakımdan onlar hala vardır), ama beri yüksek moda dünyasında bir varlık elde ettik. Borcam vizyon bir kült etiket sanayi içerdekilerin için olmuştur iken Hood hava tarafından New York Moda Haftası, iki sunuyu düzenledi. Olarak Batı Kimmel söyledi: “gürültülü ses var. Sesin iletişim var. Tek istediğimiz da müthiş şeyler yapmak. Tek gerçek bir atış istiyorum.”

4. Sektörün büyük paralar ödediği isimler arasında.

Kanye West kendisini ins ve giyim sektöründe dişlerini kesim tarafından öğrenmeye adadı. O, dört aydır Fendi stajyeri Roma’ya taşındı ve Giuseppe Zanotti’nın fabrika nerede kunduracı öğrettim nasıl iki yıldır Ayakkabı Tasarım içine gizlice iddia etti. Surreptitiousness gerekli onun ünlü nedeniyle ancak yaptığı sözleşme ile Louis Vuitton, kiminle düşüp spor ayakkabı kapsül koleksiyonu 2009 yılında nedeniyle. All-kırmızı “Louis Vuitton Don” spor ayakkabı bir kült klasik oldu ve hemen kalın isterseniz Kanye West ile bağlantılı — onun son “Kızıl Ekim” Yeezy IIS, kesinlikle geri bu ayakkabı için icabet.

Kimmel teorisi, alkışlanan Tasarımcısı Hedi Slimane ve hatta global sourcing firma Li & Fung gerçeğe rüyasını yapmak için Andrew Rosen ile tanıştığı anlattı. Sadece name-dropping tasarımcılar, model ve moda editörleri istekli olan diğer rapçiler, “sadece kendini Jean Touitou ve Riccardo Tisci ile sokulgan, ancak öğrenme süreci ve son ürün emin olmak için onlarla bile çalışmaya hakkında çok o hayatı hakkında” Kanye West olduğunu — deri etek veya kapsül koleksiyonu olup — bu kadar iyi olabilir.

5. Moda eğitimi almadan başarılı olan bir çok modacı var
V adlı bir dergi kısa erkek giyim koleksiyonu oldu bir T-shirt çizgi getirdi önce Patrik Ervell siyaset bilimi okudu. Humberto Leon ve Carol Lim amele moda evleri Burberry ve Bally gibi şirket tarafında çok önce kurucu açılış töreni… şimdi iki de 43 yaşındaki Fransız moda evi Kenzo yaratıcı yöneticileri vardır. Mary-Kate, ne de Ashley Olsen hiç bir tasarım okulu (veya mezun olunan üniversite içinde) ayak, ama onlar hala onların moda satırlar için satır ve Elizabeth ve James överek.

Kanye West eleştirmenler söyle bir rapçi olarak onu tanıdığım tüm onlar çünkü müzik sopa etmektir, ama oyunculuk için sopa Olsen ikizleri söylüyor. Aslında, onların moda koleksiyonları için temel bir kamu yararı kendi kişisel tarzı ile başladı. Onlar beri dalga 2012 yılı için kadın giyim Tasarımcısı binmedim. Kanye West ile planlanan streetwear hattını Pastelle, aynı yapabilirdim ama o fişi üzerinde doğru yapmak istedim çünkü çekti.

BY JIAN DELEON

Yoruma Kapalı!.